sobota, 13 kwietnia, 2024
artykuły

80. Tour de Pologne UCI WorldTour zabezpieczany przez Grupę Impel

310views

Przed nami 80. Tour de Pologne, czyli jedna z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych imprez sportowych, jakie organizowane są w Polsce. Jubileuszowa edycja wyścigu startuje już 29 lipca w Poznaniu, a zakończy się 4 sierpnia w Krakowie. Zbliżające się wydarzenie stawia przed organizatorami szereg wyzwań. Wśród nich jest również kwestia ochrony wydarzenia, która po raz trzynasty z rzędu została powierzona Grupie Impel.

Tour de Pologne ze względu na swoją skalę i status ważnej międzynarodowej imprezy sportowej to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Od 30 lat jego organizacją zajmuje się Lang Team, z legendarnym mistrzem kolarskim, Czesławem Langiem w roli dyrektora wyścigu. Organizator Tour de Pologne współpracuje z Grupą Impel, która co roku zabezpiecza mety wszystkich siedmiu etapów wyścigu. Impel zapewnia także bezpieczeństwo zawodnikom zakwaterowanym w hotelach na trasie wyścigu, a także ochrania parkingi z busami, wozami transmisyjnymi oraz pojazdami transportującymi sprzęt kolarski.

80.Tour de Pologne to będzie wyjątkowe, historyczne wydarzenie. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas wyścigu, a w szczególności zabezpieczenie linii mety jest bardzo istotne. Z tego powodu kontynuujemy współpracę z Grupą Impel, która już 80 razy chroniła metę wyścigu i dbała o bezpieczeństwo trzynastu edycji Tour de Pologne – mówi Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne.

Organizator wyścigu w połowie czerwca ogłosił tegoroczną trasę Tour de Pologne, która tym razem przebiega przez zachodnią i południową Polskę. Wyścig rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a zakończy na krakowskich Błoniach 4 sierpnia. Na zawodników czekają m.in.: ponad 200 km odcinek na trasie Leszno – Karpacz, odcinki górskie, a także indywidualna jazda na czas w Katowicach.

Jak podkreślaJanusz Pniak z Grupy Impel, jeden z koordynatorów ds. bezpieczeństwa wyścigu – Nowa trasa to nowe wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa Tour de Pologne. Każda edycja oznacza dla nas ogrom pracy nie tylko tej operacyjnej, w czasie samego wyścigu, ale również pracy związanej z planowaniem zabezpieczenia tego wydarzenia. W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, oprócz ochrony mety każdego z odcinków jesteśmy odpowiedzialni również za całą dokumentację związaną ze zmianą organizacji ruchu w Katowicach, czyli w miejscu, gdzie odbędzie się etap indywidualnej jazdy na czas.

Jednocześnie wraz ze startem jubileuszowej edycji kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, Grupa Impel wspólnie z partnerami i pod patronatem Tour de Pologne wystartuje z pro-ekologiczną akcją, w której kibice siłą swoich mięśni będą wytwarzać energię podczas treningów w wybranych siłowniach i klubach fitness. Każdy uczestnik, dzięki pobraniu specjalnej aplikacji WATA na swój telefon, będzie mógł zmierzyć ilość wytworzonej energii elektrycznej podczas np. jazdy na rowerach treningowych, czy innych wybranych sprzętach cardio. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przewidują upominki. Akcja realizowana będzie w 12 miastach w Polsce w ramach kampanii „To nas kręci”. W ubiegłym roku w ramach tej kampanii Impel zorganizował Kino Rowerowe. Patronat nad projektem objął m.in. Lang Team. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.tonaskreci.com 

Grupa Impel od ponad 30 lat dostarcza usługi outsourcingowe dla firm i instytucji. Wśród rozwiązań oferowanych przez Impel są m.in. ochrona imprez masowych, ochrona osób i mienia, a także zaawansowane rozwiązania dla firm w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń oraz mobilne wieże monitorujące. Impel zapewnia także specjalistyczne usługi utrzymania czystości, serwisu technicznego, catering czy outsourcing procesów kadrowo-płacowych oraz księgowości dla firm. Więcej na temat rozwiązań oferowanych przez Grupę Impel można przeczytać na stronie impel.pl.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe Lang Team Warszawa