wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

Angelika Jurkowianiec z Namysłowa została Miss Polski 2023! 

634views

Poznaliśmy Miss Polski 2023! Tytuł najpiękniejszej Polki i koronę z rąk Aleksandry Klepaczki – Miss Polski 2022 otrzymała Angelika Jurkowianiec!

Miss Polski 2023 ma 26 lat, pochodzi z Namysłowa. Studiuje analitykę medyczną w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Jeździ konno, gra na gitarze i pianinie, a jej pasją jest florystyka. Interesuje się modą – jej konto na Instagramie obserwuje 110 000 osób!

Partnerem Głównym Festiwalu Piękna jest Województwo Małopolskie , natomiast gospodarzem – miasto Nowy Sącz.

Na scenie amfiteatru w Nowym Sączu zaprezentowały się aż 32 reprezentantki wszystkich województw. Galę poprowadził Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna i Ilona Krawczyńska.

Na scenie wystąpiła Kasia Moś, Blanka, Oskar Cyms i Filip Lato. 

Dziewczyny zaprezentowały się w  kilku odsłonach. Można je było podziwiać w sukniach wieczorowych i sukniach ślubnych z Party & Wedding Izabeli Janachowskiej. Nie zabrakło pokazu sukienek koktajlowych marki LOU, kreacji Violi Piekut, kostiumów kąpielowych Relleciga i idealnej na lato kolekcji Sheila.

W tym roku finalistki oceniał panel ekspertów, w którym swój głos oddały m.in. Izabela Janachowska, Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Elżbieta Sawerska – Miss Polski 2004, Aleksandra Klepaczka – Miss Polski 2022 i Katarzyna Krzeszowska – Miss Polski 2012.

Emocje sięgały zenitu, gdy spośród finalistek wybrano finałową TOP16. Każde województwo reprezentowały po 2 finalistki, ale tylko jedna z każdego województwa mogła otrzymać nominację do TOP16! W ten sposób każde województwo na swoje ambasadorki. 

Podczas tej wyjątkowej gali przyznano tytuły:

1 Wicemiss Polski 2023 – nr 30 Julia Marcinkowska ze Ślesina, woj. wielkopolskie

2 Wicemiss Polski 2023 – nr 13. Dominika Staniaszek z Warszawy, woj. mazowieckie

3 Wicemiss Polski 2023 – nr 6 Patrycja Jarocka z Białej Podlaskiej, woj. lubelskie

4 Wicemiss Polski 2023 – nr 1. Martyna Rurańska z Wrocławia, woj. dolnośląskie 

Przyznano również tytuły komplementarne.

Miss Widzów Polsatu 2023 – nr 29 Agnieszka Brewka ze Złotowa, woj. wielkopolskie

Najsympatyczniejsza Miss 2023 – wybierana przez same finalistki, nr 26 Kamila Wzorek z Bodzentyna, woj. świętokrzyskie

Miss Mediów Społecznościowych 2023 – nr 21 Klaudia Ligenza z Gdańska, woj. pomorskie

Miss Foto 2023 – nr 20 Weronika Sienkiewicz z Białegostoku, woj. podlaskie

▪ Miss Jubiler Schubert 2023 – nr 1 Martyna Rurańska z Wrocławia, woj. dolnośląskie

Miss Elegancji 2023 – nr 16 Angelika Jurkowianiec z Namysłowa, woj. opolskie

Miss Talent 2023 – nr 30 Julia Marcinkowska ze Ślesina, woj. wielkopolskie 

Główną nagrodą dla zdobywczyni tytułu Miss Polski 2023 jest nagroda pieniężna, w wysokości 60 000,00 zł ufundowaną przez Muszyniankę.

Poza tym Najpiękniejsza Polka otrzymała skuter Vespa, hulajnogę elektryczną Motus, komplet złotej biżuterii ufundowanej przez Jubilera Schuberta, całoroczną obsługę fryzjersko – kosmetyczną, garderobę od sponsorów oraz pakiet szkoleń, dostosowanych do jej potrzeb.

Miss Polski 2023 to dziewczyna pełna pasji i zainteresowań.

Angelika Jurkowianiec pochodzi z Namysłowa. W sierpniu skończy 27 lat. Jest zodiakalnym Lwem. Studiuje Analitykę Medyczną w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, w przyszłym roku akademickim będzie broniła tytułu magistra.Angelika skończyła Szkołę Muzyczną I st. w klasie gitary. Gra również na pianinie. Jej pasją jest florystyka. Aktualnie ma w swoim mieszkaniu 40 rodzajów roślin egzotycznych! Gdy miała 16 lat została modelką jednej z największych paryskich agencji modelek – IMG Models! W tym zawodzie pracowała przez 5 lat. W tym czasie zwiedziła niemal cały świat i pracowała dla wielu projektantów, a jej zdjęcia można było podziwiać, m.in. w magazynie L’Officiel Japan, Grazia, Mirror i  wielu innych. Swoje doświadczenie z pracy modelki Angelika wykorzystuje prowadząc swój profil modowy na Instagramie, który obserwuje już 110 000 osób! W życiu bardzo ważna jest dla niej szczerość. Poza tym ceni rzetelność Zawsze daje z siebie 100%. Jak już zaczyna coś robić, to robi to całym sercem. Marzy o podróży na Bali i zwiedzenie tego urokliwego i egzotycznego miejsca.

Link do filmu: https://mtv24.tv/angelika-jurkowianiec-z-namyslowa-zostala-miss-polski-2023-2/

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Festiwal Piękna 2023, Nowa Scena

Fot. aut.