środa, 24 kwietnia, 2024
artykuły

Funkcjonariusze KaOSG zachęcają do wstępowania do formacji już tegorocznych maturzystów

219views

Możliwości, jakie otwiera przed maturzystami kariera zawodowa w Straży Granicznej prezentowali funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas przysięgi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Myślenicach oraz Targów Zawodów Mundurowych w Suchej Beskidzkiej.

W niedzielę 25 lutego 109 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a dokładnie 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. Niedźwiadek, złożyło przysięgę wojskową.

Z ramienia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w wydarzeniu udział wziął Zastępca Komendanta Placówki SG w Zakopanem – kpt. SG Roman Wolski.

Uroczystość odbyła się na rynku w Myślenicach i dostarczyła wielu wrażeń. Oprócz samej przysięgi odbyła się defilada wojskowa oraz piknik z udziałem służb mundurowych. Wydarzenie było okazją do promowania służby w Straży Granicznej oraz prezentacji sprzętu wykorzystywanego w  codziennej służbie przez funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem.

We wtorek 27 lutego na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej maturzyści ze szkół średnich z terenu powiatu suskiego mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami z Placówki SG w Zakopanem. Młodzi ludzie, stojący przed wyborem swojej drogi zawodowej mogli porozmawiać z Pogranicznikami na temat ich pracy oraz możliwości wstąpienia do służby w formacji.  

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się prezentacja sprzętu wykorzystywanego na co dzień w służbie, ale młodzież była przede wszystkim skupiona na uzyskaniu informacji dotyczących naboru do służby w Straży Granicznej oraz warunków jej pełnienia. Zakopiańscy funkcjonariusze SG opisywali szczegółowo charakter wykonywanego zawodu oraz przedstawiali wymagania, jakie należy spełniać, by w przyszłości założyć mundur Straży Granicznej.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, zachęcamy do podjęcia wyzwania, jakim jest służba Ojczyźnie w Straży Granicznej.

Przypominamy!

Do służby w Straży Granicznej mogą ubiegać się już tegoroczni maturzyści, zanim zakończą edukację w szkole średniej. Szczegółowe informacje o rekrutacji kandydatów do służby znajdują się na stronie BIP Karpackiego Oddziału SG w dziale Rekrutacja do służby w Straży Granicznej pod adresem: https://bip.karpacki.strazgraniczna.pl/s09/rekrutacja-do-sluzby-w/9965,NABOR-DO-SLUZBY-PRZYGOTOWAWCZEJ-W-KARPACKIM-ODDZIALE-SG.htm

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

           Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej