czwartek, 18 kwietnia, 2024
artykuły

Mieszkańcy Krynicy-Zdroju oczekują działań ze strony Polskich Wód w sprawie regulacji rzeki Kryniczanka i potoków

488views

Ponieważ od lat rzeka Kryniczanka oraz krynickie potoki nie są regulowane, nie są czyszczone stwarzają  przy większych opadach zagrożenie powodziowe dla domostw i mieszkańców.

Sytuacje takie miały już niejednokrotnie miejsce w Krynicy-Zdroju, Spowodowały duże zniszczenia mienia i dobytku. Więc sprawa jest bardzo poważna i wzywa o SOS!!!

Po intensywnych opadach deszczu w czerwcu tego roku oraz licznych zgłoszeniach mieszkańców, radne Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju Iwona Grzebyk Dulak oraz Maria Lelito przesłały petycję do Polskich Wód w sprawie wyczyszczenia koryta rzeki Kryniczanka oraz potoków Szczawny i Słotwinka:

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wyczyszczenia_koryta_rzeki_kryniczanka_oraz_potoku_szczawny_w_krynicy-zdroju

O wyczyszczenie cieków wodnych w Krynicy-Zdroju radna Iwona Grzebyk Dulak apelowała wielokrotnie od 2019 do 2023 roku, wysyłając pisma do Burmistrza Miasta i Gminy Krynica-Zdrój  oraz do zarządy cieków wodnych – Wody Polskie. W tych  sprawach organizowane były wizje lokalne z mieszkańcami o raz przesyłane liczne wnioski wskazujące powagę zagrożenia:

Petycja wraz z podpisami mieszkańców w sprawie j.w. została przesłana do zarządcy wskazanych w petycji cieków wodnych czyli Wody Polskie, w związku z czym mieszkańcy oczekują na szybką reakcję w tej, tak bardzo ważnej sprawie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Iwona Grzebyk-Dulak Radna Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju

Nagranie filmowe oraz foto: MTV 24