wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – podsumowanie akcji na Sądecczyźnie 

488views

15 grudnia br. zakończyła się 8. edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W okresie trwania akcji z bezpłatnej kontroli stanu oświetlenia i ustawienia świateł w samochodzie skorzystało wielu sądeckich kierowców. 

Ogólnopolska kampania pod hasłem „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” rozpoczęła się 19 października i trwała do 15 grudnia br., a jej celem było zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji w dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia br. na stacjach diagnostycznych wspierających kampanię, kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego w kampanię włączyło się dziewięć stacji diagnostycznych: Speed Car, Biznes Pietryga, Moto Sowa, Auto Test Gromnik, Fido Dominik Filipowicz, Habart Auto Diagnostyka Service, Zakład Usługowo-Handlowy Eugeniusz Pawłowski, Owopol, Węglo-Pelet – Stacja Diagnostyczna. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a w ciągu czterech wyżej wymienionych dni z kontroli stanu oświetlenia samochodu skorzystało wielu kierowców. 

W czasie akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy informowali o kampanii oraz zachęcali kierowców do skorzystania z darmowej kontroli stanu oświetlenia na wskazanych stacjach diagnostycznych. Dodatkowo prowadzili kontrole stanu technicznego pojazdów, podczas których zwracali szczególną uwagę na ich oświetlenie. W ramach tych działań funkcjonariusze skontrolowali 4014 pojazdów, w 338 przypadkach ujawniając niesprawność techniczną oświetlenia pojazdu oraz 86 wykroczeń związanych z jazdą bez włączonych świateł. W tym czasie policjanci zatrzymali 188 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu