sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

W Krynicy-Zdroju rozpoczął się Turniej Finałowy Pucharu Polski

313views

W Krynicy-Zdroju rywalizują między sobą zespoły hokejowe: GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie o trofeum w Turnieju Finałowym Pucharu Polski.

Krynickie Towarzystwo Hokejowe jest organizatorem hokejowego krynickiego wydarzenia. Już od 95 lat  KTH  związane jest z polskim hokejem  na lodzie. Należy pamiętać, że w Krynicy odbywały się pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata Elity w hokeju na lodzie.ᅠ

Krynickie Towarzystwo Hokejowe  jest źródłem talentów: olimpijczyków, reprezentantów Polski, wybitnych sportowców i działaczy hokeja. KTH  to historia tradycji  i hokejowych zmagań pokoleń. To tu odbywały się niesamowite mecze z licznym udziałem kibiców na otwartym jeszcze lodowisku. To tu padały bramki w różnych warunkach atmosferycznych przy okrzykach wiernych kibiców. Nie da się zapomnieć tych wszystkich wydarzeń.

Klub patrząc nieustannie w przyszłość i ma nadzieję, że krynicki hokej powróci do dawnej świetności. W dalszym ciągu trenuje się tu młodych hokeistów pod nadzorem doświadczonych trenerów.

Nie należy zapominać, że Krynica była kolebką polskiego hokeja na lodzie oraz kolebką saneczkarstwa. Z tych choćby względów należałoby czynić wszystko aby te dziedziny sportów tu powróciły.

Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: Polski Hokej