piątek, 14 czerwca, 2024
artykuły

3 Albańczyków przeterminowało pobyt w ramach ruchu bezwizowego

325views

We wtorek do Krakowa – Balic samolotem rejsowym z Tirany przyleciało 3 obywateli Albanii. Niestety cudzoziemcy nie mieli możliwości by wjechać do Polski, ponieważ wszyscy przekroczyli dozwolony czas pobytu w strefie Schengen.

Mężczyźni podczas odprawy paszportowej okazali do kontroli ważne biometryczne paszporty, wydane przez władze Albanii. Funkcjonariusze dokonujący odprawy paszportowej stwierdzili jednak, że każdy z Albańczyków wykorzystał dopuszczalny okres pobytu na terytorium państw obszaru Schengen. Cudzoziemcy nie posiadali wiz w paszportach, ani żadnego innego dokumentu pobytowego.

W związku z powyższym Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach, każdemu z obywateli Albanii oddzielnie, wydał decyzję o odmowie wjazdu do RP. Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot obcokrajowców do Tirany nie był możliwy tego samego dnia, mężczyźni przebywali w pomieszczeniach dla cudzoziemców, którym odmówiono wjazdu do RP. Dzisiaj rano odlecieli do stolicy Albanii.

Przypominamy!!!

Według obowiązujących przepisów prawnych, pobyt cudzoziemca w strefie Schengen na podstawie ważnego biometrycznego paszportu – bez obowiązku posiadania wizy – nie może trwać dłużej niż 90 dni w ciągu każdego 180-dniowego okresu.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

                  Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej