czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Kiedy będzie dworzec autobusowy w Krynicy-Zdroju? Czy w ogóle w tym mieście nikt nie wstydzi się tym co Krynica oferuje podróżnym?  

687views

58 autobusów dziennie kursuje z Krakowa do Zakopanego, w tym przewoźnika „Szwagropol” 47, a do Krynicy tylko pięć przewoźnika „Szwagropol”.  Jeden do Warszawy „Polonus”,  jeden do Łodzi i to wszystko. Jednak przewoźnicy uruchomili kursy z własnej inicjatywy i na własną odpowiedzialność. Nie ma żadnych warunków do obsługi autobusów, nie ma żadnych warunków do przyjmowania pasażerów. Tak to wygląda i trwa kilkanaście już lat. Tak wygląda ten przecudowny zakątek Krynicy, wyśmiewany już w całym kraju.

Zakopane-Krynica. To porównanie o czymś świadczy, dlaczego jest tak a nie inaczej w tym mieście, w tym uzdrowisku. Nikogo zupełnie nie zastanawia dlaczego ta miejscowość nagminnie się wyludnia? Jak można przyjmować turystów, gości, w ogóle szeroko rozumianych podróżnych w takim bajzlu!

Zakopane w latach 30-tych, startowało na takich samych warunkach jak Krynica.

Zbliżają się wybory,  nie widzę w postulatach wyborczych tego naprawdę konkretnego i najważniejszego ze wszystkich „chwalideł”,  konkretnego zagadnienia. Nikogo nie interesuje również dworzec kolejowy.  Po co.  Niech się sprawa dalej buja!!!

Należy przypuszczać wobec powyższego, że miasto Krynica samo na własne żądanie i życzenie wyklucza się z cywilizowanej komunikacji, samo na własne żądanie i życzenie wyklucza się z cywilizowanej łączności ze światem.

Należałoby również wiedzieć , że tego problemu nie rozwiąże  ani św. Mikołaj, ani krasnoludki!

Najlepiej jest obiecywać gruszki na wierzbie, odcinać się od tematów trudnych, takich choćby jak ten!!! Zapewne sprawa dworców sama się rozwiąże za kolejne dwadzieścia lat. A może to będzie jeszcze nie ta pora ???

Andrzej Gulewicz  MTV24

Fot. aut