wtorek, 16 lipca, 2024
filmy

W Krynicy-Zdroju i Muszynie padły rekordowe kwoty zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

357views

Krynica-Zdrój, Muszyna 28 stycznia 2024r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 32. Finału zebrała ogólnie na koniec dnia 175 426 813 złotych. W wydarzeniu wzięło udział 1680 sztabów , w tym 101 zagranicznych, 120 tyś. wolontariuszy i wolontariuszek. Celem tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii” było zebranie środków na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych, dla dzieci i dorosłych.

Podczas kwestowania w Krynicy-Zdroju i Muszynie zebrano rekordowe kwoty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Muszynie 36 531 zł.  a w Krynicy-Zdroju 61 137 zł., a więc duże pieniądze na szczytny cel.

Krynicki sztab prowadzony jest od 22 lat przez szefową sztabu Agatę Król-Mirek. Pomaga jej w tym młodzież, która chce pomagać i chce kwestować.  Wolontariusze po raz pierwszy kwestowali w 2001 roku.

Również prężnie działa od lat sztab WOŚP w Muszynie przy obecnym Centrum Kultury i Czytelnictwa, którego szefową jest Izabela Bajorek.

Zbiórce pieniędzy do puszek towarzyszyły wydarzenia kulturalne oraz licytacje.

Program artystyczny 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krynicy-Zdroju przygotowało Centrum Kultury. Koncerty plenerowe oraz licytacje odbywały się w Parku Nitribitta. Punktualnie o godz. 20 wysłano światełko do nieba.

W programie artystycznym z licytacjami w Muszynie znalazły się koncerty w wykonaniu zespołów działających przy Centrum Kultury i Czytelnictwa, pokazy tańców, a także kiermasz rękodzieła i wypieków w Domu Starostów.

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV 24