środa, 24 kwietnia, 2024
filmy

Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka

436views

Krynica-Zdrój, Pijalnia Główna  23 marca 2024r

Tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. Władysława Szlęka tym razem wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością na scenie w Pijalni Głównej podczas Jarmarku Wielkanocnego 2024.

Okres zimowy dla zespołu był bardzo pracowity. Choreograf zespołu Małgorzata Malczak razem z zespołem od kilku lat boryka  się na terenie krynicy z wielkimi trudnościami,  ale udało się jej doprowadzić zespół do takiego poziomu, że działa i został  wręcz doceniony przez publiczność na terenie całego kraju. Zespół odbył w styczniu olbrzymie, noworoczne trasy koncertowe po kraju.  Odwiedził największe polskie miasta i współpracował z gwiazdami oper i operetek.

Nie było by tego zespołu, gdyby nie wola dobrych ludzi, gdyby nie zaangażowanie fundacji Państwa i Prawa na czele z Panem Wojciechem Królem, czy żywiołowa determinacja rodziców tych dzieci. Rodzice poszli za Panią Małgorzatą. Zaufali jej, współpracowali z nią , podtrzymywali na duchu. Dlatego ten zespół jest w chwili obecnej na tak fantastycznym poziomie. Taki niechciany zespół w mieście, z którego się wywodzi stał się jego największą wizytówką i mamy nadzieje, że tak pozostanie, bowiem zespół prezentuje swój repertuar taneczny w sposób profesjonalny.

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV 24